`

SEO HOSTING

SEO Hosting, internette belirli bir sektörde yerini bulmak veya sabitlemek için webmasterların kullandığı hosting türüdür. Bu hostingler, farklı sınıflardaki (A,B,C,D gibi) IP'lerden oluşmaktadır. İşimize yaracak olan IP aralıkları C Class ve üzeri IP'lerdir.

SEO Hostingler sayesinde her bir sitenize farklı C-CLASS (C Sınıf) IP adresleri vererek siteleriniz arasında backlink paylaşımı yapabilirsiniz.

BASİC SEO

 • 5 Adet Web Sitesi
 • 5000 MB Disk Alanı
 • Limitsiz Aylık Trafik
 • 50 Adet E-Posta Hesabı
 • 10 Adet MySQL Hesabı
 • 10 Adet FTP Hesabı
 • 5 Adet C Class İP Adresi

350 TL

KDV DAHİL / YILLIK

HEMEN SATIN AL

PRO SEO

 • 20 Adet Web Sitesi
 • 10.000 MB Disk Alanı
 • Limitsiz Aylık Trafik
 • 100 Adet E-Posta Hesabı
 • 100 Adet MySQL Hesabı
 • 100 Adet FTP Hesabı
 • 10 Adet C Class İP Adresi

750 TL

KDV DAHİL / YILLIK

HEMEN SATIN AL

ULTİMATE SEO

 • 50 Adet Web Sitesi
 • 50.000 MB Disk Alanı
 • Limitsiz Aylık Trafik
 • 500 Adet E-Posta Hesabı
 • 500 Adet MySQL Hesabı
 • 100 Adet FTP Hesabı
 • 50 Adet C Class İP Adresi

1250 TL

KDV DAHİL / YILLIK

HEMEN SATIN AL

300+ UYGULAMAYI TEK TIKLA KURUN!

SEO Hosting’in SEO’ya Katkısı

SEO Hostinglerin üst kısımda da belirttiğimiz gibi C-CLASS IP adresi özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde SEO Hosting kullanan siteler Google’a SEO konusunda daha uygun görünür. Bu durumun yanı sıra çoğu SEO danışmanının bildiği gibi Google, aynı IP üzerinde bulunan siteleri bilir.

Eğer sizin kullandığınız sunucuda farklı bir illegal site varsa, SEO açısından problem yaratır. SEO Hostinglerde ki her siteye verilen farklı IP adresi özelliği sayesinde bu tehlikeden de kurtulmuş oluyorsunuz.

SEO Hosting Nedir?
SEO Hostinglerini normal Hostinglerden ayıran en önemli özellik SEO Hostinglerinin web sitelerini C-CLASS IP adresleri üzerinde barındırmasıdır. Konuyu biraz daha açmak gerekirse; tek C-CLASS (C Sınıf) tip ip tabanlı Hostinglerde birden fazla web sitesinizi barındırıyorsanız, siteleriniz arasında birbirine verdiğiniz linkler değer kazanmamaktadır. Tam bu sırada SEO Hostinglerin önemi anlaşılıyor. SEO Hostingler sayesinde her bir sitenize farklı C-CLASS (C Sınıf) IP adresleri vererek siteleriniz arasında backlink paylaşımı yapabilirsiniz.

SEO Danışmanları için önemli bir avantaj sağlayan SEO Hostingler, backlink konusunda farklı sitelerden backlink almak için para ödemenize gerek bırakmıyor. SEO Hostingleri ile sadece SEO danışmanlarının ilgilendiği için çok az firma tarafından veya bu SEO danışmanları tarafından satılıyor.

IP adresleri a, b, c, d, e olmak üzere 5 sınıfa ayrılmıştır. A sınıfı IP’ler, tüm sınıflar arasındaki en kaliteli sınıftır. A ve B sınıf IP özelliği bulunan SEO Hostingler çok zor bulunur ve yüksek fiyata satın alınabilir. Bu nedenle SEO Hostingler için en ideal sınıf, C sınıfı yani diğer bir adıyla C-Class’dır.
SEO Hosting’in SEO’ya Katkısı nedir?
SEO Hostinglerin üst kısımda da belirttiğimiz gibi C-CLASS IP adresi özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde SEO Hosting kullanan siteler Google’a SEO konusunda daha uygun görünür. Bu durumun yanı sıra çoğu SEO danışmanının bildiği gibi Google, aynı IP üzerinde bulunan siteleri bilir. Eğer sizin kullandığınız sunucuda farklı bir illegal site varsa, SEO açısından problem yaratır. SEO Hostinglerde ki her siteye verilen farklı IP adresi özelliği sayesinde bu tehlikeden de kurtulmuş oluyorsunuz.

SEO’nun bir amacı da Google’da herhangi bir kelime de üst sıralarda olmaktır. Üst sıralarda olmak için backlink almak gerekir. Alınan backlinkler, siteyi istenen kelimede üst sıralara çıkartır ve PageRank değerinde de artış sağlayabilir. Backlink almak için verdiğiniz paraları, SEO Hosting ile büyük oranda azaltabilirsiniz. SEO Hostinginizde birden fazla barındırdığınız siteleriniz için link değişimleri yapabilirsiniz. Normalde aynı IP adresini taşıyan siteler arasında yapılan backlink eklemeleri, Google tarafından önemsenmez. SEO Hostingdeki C-Class özelliği bu durumda da sizlere yardımcı oluyor.

SEO Hostingin SEO’ya katkısı bunlarla sınırlı kalmıyor. Linkwheel uygulamasında, ana siteye bağlantı veren sitelerin hepsinin farklı IP’lerde olması gerekir. Linkwheel uygulamasını uygulamak isteyen SEO danışmanları, SEO Hostinglerdeki farklı IP atama özelliği sayesinde kendi Hostingleri üzerinden bu uygulamayı yapabilirler. Blogspot, Blogcu ve bunun gibi ücretsiz blog siteleri ile yapılan Linkwheel uygulamasına oranla, SEO Hosting kullanılarak yapılan linkwheel uygulaması C-Class IP özelliği sayesinde daha iyidir.
SEO Hosting Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Pakette size tanınan maksimum IP Adresi sayısına, sitenin yüksek hıza sahip olmasına, Hostingin Litespeed kullanmasına ve ping hızına dikkat etmelisiniz. Ayrıca alacağınız SEO Hostingin lokasyonunun yerli olmasına dikkat etmenizde fayda var.
SEO Hosting Ücretleri neye göre belirlenir?
SEO Hosting ücretlerinde en belirleyici kriter verilen ip sayısıdır. Bu hizmetin kullanımı Türkiye’de çok yaygın olmadığı için çok az sayıda da hizmeti sunan firma bulunmaktadır. Bu sebeple yurt dışına oranla daha pahalı olan SEO Hostin ücretleri Türkiye’de 5 ip Yıllık 350 TL’den başlamaktadır. Bu fiyatlara hostinglerin alan büyüklüğü ve band kapasitesi de etki etmektedir. Yurt dışında ip sayısı bazında belirlenen fiyatlar ise 3 ve 5 dolar aralığında olmaktadır. Daha ayrıcalıklı ip olarak görülen ve SEO da etkisi daha fazla olan A ve B class ipler ise ortalama her ip için 12 ve 10 dolar civarında olmaktadır. Türkiye’de A ve B class ip hizmeti bulunmadığından, sadece Türkiye Lokasyonlu C class ipler ile SEO Hosting ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
Ek Disk Alanı Satın Alabilirmiyim?
Seo hosting paketlerinde EK Disk ve IP adresi taleb edebilirsiniz.. . Müşteri hizmetleri ile irtibata geçerek satın alabilirsiniz.